مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی عکس “شهریاران” تا پایان اسفند تمدید شد

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان ، پایان اسفند 99 را به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ملی عکس “شهریاران” اعلام نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی شهرداری سمنان،محمودرضا دارایی با اعلام این خبر گفت : با توجه به تحول طبیعت و دگرگونی فضاهای شهری در ایام منتهی به پایان سال و فرارسیدن نوروز و بهار و در نتیجه اختصاص زمان و فرصت بیشتر به عموم مردم برای شرکت در جشنواره بویژه برای کودکان و خانواده ها ، این جشنواره تا پایان اسفند 99 تمدید گردیده که علاقه مندان می توانند جهت اطلاع بیشتر از فراخوان، جوایز جشنواره و نحوه ارسال آثار به سایتshahryaran.semnan.ir مراجعه نمایند. ضمناً مراسم اختتامیه این جشنواره ، فروردین 99 در سمنان برگزار و از عکاسان برتر جشنواره به انتخاب هیئت داوران تجلیل بعمل خواهد آمد.
وی در ادامه ابراز داشت: جشنواره ملی عکس “شهریاران” در سه بخش اصلی بخش تجربه (عمومی) ویژه کودکان و خانواده ها، بخش حرفه ای و بخش شهرداری ها برگزار می شود.بخش تجربه (عمومی) ویژه کودکان و خانواده ها طراحی شده ، در این بخش ، کودکان ،عکس هایی که با تلفن همراه یا با دوربین های دیجیتال ساده به تنهایی یا با کمک والدین می گیرند می توانند به جشنواره ارسال کنند.بخش حرفه ای نیز شامل تک عکس ، مجموعه عکس می باشد . دربخش شهرداری ها ،کلیه شهرداری های سراسر کشور به عنوان یک شخصیت حقوقی می توانند نسبت به ارسال ایده ها و خلاقیت های اجرا شده در قالب عکس اقدام نمایند.
محمودرضا دارایی ، موضوع و محور اصلی این جشنواره را کودک و توسعه پایدار شهری عنوان کرد و خاطر نشان کرد: کودک و محیط زیست، کودک و فضای بازی ایمن، کودک و مشارکت در تصمیم گیری شهری، کودک و معماری شهری، کودک و آئین های سنتی ملی و مذهبی، کودک و نشاط افزایی، کودک و کتابخوانی، کودک و هویت شهری از جمله موضوعات بخش‌های مختلف نخستین جشنواره ملی “عکس شهریاران” است.
سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان در ادامه اظهار داشت: با توجه به انتخاب شهر سمنان به عنوان یکی از 12 شهر پیشگام برای پیاده سازی شاخص های شهر دوستدار کودک افزود آشنایی هر چه بیشتر کودکان و خانواده با مفهوم مشارکت در حل مسائل شهری برای حرکت به سوی بهره برداری فراگیر و درخور از امکانات و فضاهای موجود شهر می تواند با ابراز و بیان دیدگاه ایشان در قالب هنر عکاسی موجب جلب توجه مدیریت شهری در فرآیند توسعه پایدار شهر انجام گیرد. وی، بیان هنری جلوه های هویت محلی و ملی مربوط به کودکان و خانواده های ایرانی با مصادیق آداب و رسوم زندگی شهری اقوام مختلف، شناسایی استعدادهای برتر هنری در میان کودکان و نوجوانان، همگرایی ملی در حوزه تولید محتوای هنری در قالب عکس در راستای کمک به مدیریت کلان شهری، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار هنری حوزه کودکان و کمک به انتشار گسترده تر آثار بویژه در فضای مجازی را از دیگر اهداف این جشنواره عنوان کرد.
نخستین جشنواره ملی “عکس شهریاران” با همکاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور،شهرداری سمنان، سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری سمنان، اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان، مجمع جهانی شهرهای جاده ابریشم، اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان و خبرگزاری ایرنا استان سمنان برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *